Ініціатива зі збором літератури, надрукованої російською мовою, не нова. Після повномасштабного вторгнення її застосовують регулярно. І ми час від часу про неї розповідаємо.
Тобто зазвичай волонтери збирають книжки, журнали, газети, а також бухгалтерію, різні старі архіви та відправляють на переробку. Натомість виручені кошти спрямовують на допомогу для ЗСУ – придбання для військових потрібних речей чи приладів.
Один із волонтерів, хто займається цією справою в Чернігові, – Павло Войтех. Він каже, що нині минуло рівно два місяці, відколи він почав збирати літературу.
«Зібрали трішки більше ніж 13 тонн. Щодо фінансів: то за всю цю макулатуру вдалося виручити орієнтовно 53 тисячі гривень. На ці кошти купили вже один тепловізор для наших захисників. І не так давно вже його передали за призначенням», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив Павло Войтех.
За його словами, непотрібну літературу здебільшого приймають від людей.
«Бібліотеки, на жаль, не можуть приєднатися до цієї ініціативи, бо їм потрібно списувати літературу офіційно, з оформленням відповідної документації. А ми ж не можемо надати документацію, якої бібліотечні заклади потребують», – розповідає пан Павло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стенд із георгіївською стрічкою досі стоїть у Чернігові (Фото)
Натомість містяни та жителі сіл, розташованих неподалік Чернігова, відгукуються. Хотіли доєднатися до ініціативи і жителі Бахмача та Плисок, але книжки треба забирати самовивозом. То, за словами волонтера, недоцільно їхати на велику відстань.
До речі, Павло Войтех каже, що здебільшого люди приносять такий непотріб, як праці Леніна або книжки про нього, радянські енциклопедії та видання про історію радянського періоду.
«Дуже багато літератури про Леніна, який робить нині корисну справу. Адже виручені за макулатуру кошти спрямовують на потреби ЗСУ, а самі книжки спрямують на переробку, тобто з них виготовлять туалетний папір», – повідомив волонтер.
Ініціативу зі збору книжок Павло Войтех планує продовжувати надалі.
«Це гарна ініціатива, по-перше, позбутися вдома книжкового мотлоху, який припадає пилом і який люди здебільшого викидають на смітник. І водночас це додаткове джерело донатів для ЗСУ. Бо що далі триває війна, то менше стає донатів. А завдяки російській літературі за два місяці вдалося назбирати на тепловізор, і це добре», – пояснив Павло Войтех.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко
Фото – Павло Войтех
Запись Леніна – в макулатуру, а гроші – ЗСУ: в Чернігові реалізовують ініціативу впервые появилась ЧЕline |.