#громадськемісце 55 років творчого життя: Чернігівська музична школа Богословського відзначила ювілей #чернігів #chernihiv

Із музикою понад півстоліття. Днями ювілей відсвяткували у Чернігівській музичній школі №2 імені Євгена Богословського. Як розповіла керівниця закладу Марина Мойсієнко, зараз у них навчається майже 400 учнів за 19-а спеціалізаціями. Незважаючи на  повномасштабне вторгнення як у дітей, так і у дорослих є бажання відкривати для себе музичне мистецтво. Школа реалізує чимало проєктів.

Нові проекти додалися, багато нових проектів. Це і мистецький такий проєкт «Репресоване Мистецтво», де ми розповідаємо про репресованих митців в 50-30-ті роки минулого сторіччя. “Вітражі” спільно з бібліотекою імені Михайла Коцюбинського, де ми також розповідаємо, робимо лекції, концерти, презентації, – розповіла директорка Чернігівської музичної школі №2 ім.Богословського Марина Мойсієнко.

Абсолютно впевнено хочу сказати, що мистецька освіта в нашому місті за останні роки показала приклад, особливо в останні два роки, починаючи з травня 2022 року, коли наші всі мистецькі школи почали працювати наживо. Це був дуже важливий знак. Школа імені Євгена Богословського, має надзвичайно,великі традиції, надзвичайно багато цікавих учнів, які пройшли студіювання мистецьке і сьогодні вже показують результати і в Україні, і в Європі, – зазначив начальник управління культури та туризму ЧМР Олександр Шевчук.

Завітав на свято і очільник одного з музичних навчальних закладів нашого міста- побратима Огре Атварс Лакстісгала. Він приїхав до Чернігова аби передати автомобіль українським військовим. Гість зазначив, що навіть попри тяжкі часи в Україні має панувати розвиток мистецтва та культури. Зокрема, завдяки латвійському другу вже тричі учні мистецьких шкіл Чернігова одержували різноманітне приладдя та музичні інструменти, які збирали по всьому Огре.

Ми знаємо, що у дітей, які навчаються тут мистецтву, і батьки, і діди воюють. Воюють за свободу, за нашу, за вашу свободу. І культура, і музика — це теж в якомусь сенсі зброя, дуже сильна зброя для своєї країни, для захисту і для майбутнього, – підкреслив симфонічний дирижер, директор школи музики та мистецтв у місті Огре Атварс Лакстісгала.

Чернігівська ж музична школа №2 продовжує брати участь у нових проєктах. Зокрема, у минулому році спільно з  туристично-інформаційним центром заклад почав реалізацію задумів, пов’язаних із святкуванням різдвяних свят на Чернігівщині. Так народилися проєкти “Різдвяна капела” та “Прилетіла ластівочка”, які продовжуватимуться і цьогоріч.

Запис 55 років творчого життя: Чернігівська музична школа Богословського відзначила ювілей спершу з’явиться на Новий Чернігів.

ДЖЕРЕЛО